| 22 September, 2022

POLAND-KOREA Business Forum 2022 – eksperci Tias z misją gospodarczą w Seulu

23 września w Seulu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu PAIH organizuje Polsko-Koreańskie Forum Biznesowe z udziałem 150 przedsiębiorców z obu krajów. To dla nas wielki zaszczyt i ogromna radość, że możemy być częścią tej misji. Korea jest ważnym partnerem politycznym i gospodarczym dla Polski w Azji. Od 2013 r. nasze kraje cieszą się stosunkami podniesionymi do poziomu partnerstwa strategicznego.POLAND-KOREA Business Forum 2022 jako platforma współpracy inwestycyjnej


Nad Wisłą działa blisko 550 przedsiębiorstw z kapitałem koreańskim, co stawia Republikę Korei w czołówce zagranicznych inwestorów w naszym kraju. Celem spotkania w stolicy Korei Południowej będzie przedstawienie potencjału inwestycyjnego Polski w takich obszarach jak:

  • transformacja i infrastruktura energetyczna
  • elektromobilność
  • transport

W centrum zainteresowania Forum znajdzie się również dwustronna współpraca w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Czujemy się ogromnie wyróżnieni, że to właśnie nasza sieć kancelarii została zaproszona przez PAIH do zaszczytnego grona prelegentów konferencji, na której będą obecni również m.in. wiceminister Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MPiT) Grzegorz Piechowiak, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) Krzysztof Drynda oraz przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), Centralnego Portu Komunikacyjnego i koreańskiego odpowiednika PAIH, Korea Trade-Investment Promotion Agency (KOTRA).

Eksperci Tias w Seulu 

Kancelarię Tias w Seulu reprezentuje niezawodna delegacja ekspertów w składzie: Dariusz Obrocki, Karol Kołodziejczyk, Sujin Lee, Magda Jeong, tłumacz przysięgły języka koreańskiego oraz współpracujący z naszą kancelarią prawnik, Jarosław Ogrodnik. Podczas POLAND-KOREA Business Forum 2022 wygłosimy prelekcję nt. polskiego prawa podatkowego, a w części poświęconej spotkaniom B2B porozmawiamy z koreańskimi firmami zainteresowanymi realizacją inwestycji w Polsce.

Już niebawem podzielimy się relacją z Forum.


`